HLEDÁNÍ ,,KEŠEK – KSICHTÍKŮ”

 

Milí rodiče a žáci připravili jsme pro Vás novou školní aktivitu, kterou můžete vyplnit svůj volný čas. Vše je naprosto dobrovolné!

Toto hledání ,,kešek” vzešlo z podobného nápadu jakou je navigační internetová a moderní hra GEOCACHING.

O co jde? Na nástěnce školy bude vyvěšena Vaše ,,keš mapa”, ve které můžete různými způsoby popsat cíl.

Např.

  • ručně nakreslené obrázky s popisky
  • kvízy
  • fotografie s příběhy
  • koláže
  • tajenky
  • hádanky

 

Cílem je najít schovanou krabičku s kartičkami ksichtíků, které namalovaly děti z družiny. Když děti kartičky najdou, odevzdají je ve škole v družině a na konci školního roku bude vyhlášen nejlepší hledač, tedy ten, který má nejvíc kartiček.

Mapy můžou vytvářet jak žáci, tak i rodiče. U dětí je tato činnost prospěšná hlavně v oblasti kreativity, pohybu, orientaci v mapách, či poznávání přírody. A celkově se můžete vydat do míst, kde jste ještě nebyli, což může být pro všechny dobrodružný výlet. Cíl může být po okolí, ale i vzdálenější oblast není na škodu. To už záleží čistě na Vás…

Pojďte se připojit a vytvořte sami svou originální mapu, která může být naprosto jednoduchá a přitom jedinečná.

Vámi nebo dětmi vytvořenou mapu vyvěsíme na nástěnce ve škole. Kartičky s ,,ksichtíky“ si můžete vyzvednout v družině. Vložit je můžete do jakékoliv krabičky či pytlíku, aby se do nich nedostala vlhkost. Může se stát, že krabičku vezme cizí člověk a i když jste na správném místě, nic nenajdete. Je dobré napsat do ,,schránky,, vzkaz s přáním, aby cizí osoby nebrali a neničili Váš výtvor. V případě ztráty chybu hlaste a my ji napravíme.

Na začátek  jsme pro Vás připravily 4 mapy pro inspiraci.

A teď hurá do toho…

 

Zaměstnankyně školy